18 °C Çağlayan Mahallesi 2069 Sokak No: 11 Muratpaşa Antalya. +90 242 277 13 29


 

Kaleiçi
Kaleiçi’nin daracık sokaklarında geçtiğinizde tarihi evlere şahit olacaksınız. Tarihi ve doğal güzelliğe sahip Kaleiçi semtinde yat limanı masmavi denizi ile semte ayrı bir hava katıyor.

 

 

 

 

Antalya Saat Kulesi
1901 yılında Sadrazam Küçük Sait Paşa tarafından II. Abdülhamit için yapılan Saat Kulesi kare gövdeli, dört tarafında saat ve tepesinde çan bulunmaktadır.

 

 

 

 

Hadrian Kapısı
Üçkapılar olarak da anılan Hadrian Kapısı Muratpaşa ilçesinde Barbaros mahallesinde bulunmaktadır. Antalya’nın çevresinde bulunan surlar üzerinde bulunan en iyi korunan anıtsal kapılardan biridir. 130 yılında Roma Döneminde yapılmıştır. Roma İmparatoru Hadrianus için yapıldığından dolayı bu adı almıştır.

 

 

 

Beldibi Mağarası
Denize 100 metre uzaklıktaki mağara muhteşem bir manzaraya sahiptir. Denizim mavisini doğanın yeşilini gökyüzündeki bulutlarla birleştirir. Beldibi Mağarası aynı zamanda tarihi kalıntıları da sunar misafirlerine. Aşağı ve yukarı mağara olmak üzere ikiye ayrılıp; her iki bölüm de aileleri barındırabilecek büyüklükte bulunmaktadır. 

 

 

 

Göynük Kanyonu
Muhteşem bir manzaraya sahip, farklı aktiviteler yapabileceğiniz, büyüklü küçüklü şelalelerin sesinde farklı bir müzik tınısına kulak verip ruhunuzu dinleyeceğiniz bir yere yolcuk yapmak ister misiniz? 

 

 

 

Düden Şelalesi
Suyunun geçtiği her yerde hayat veren Şelale’nin arkasında yer alan mağara, sizi adeta bir rüya alemine götürür. Bu mağaranın oyuklarından, Düden Şelalesi’ni bambaşka algılar, günlük yorgunluklarınızı unutursunuz

 

 

 

Düden Parkı
Park içinde yer alan seyir terasları ziyaretçilere enfes şelale, falez ve Akdeniz manzaraları sunmaktadır. Gezi teknelerinin önemli uğrak noktalarından birisidir. Şelalenin arka kısmında Düden Çayı üzerinde lokanta ve çay bahçeleri yer almaktadır.

ARA